Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Галицький національний природний парк


Адреса:

вул.Галич-Гора, 1,

м. Галич,

Івано-Франківська обл.,

тел.:(03431) 2-21-13, 2-11-87

e-mail:galychnpp@mail.ru

web-page:www.halychpark.if.ua


Опис:

    Галицький національний природний парк створений згідно з Указом Президента України від 9 серпня 2004 року на площі 14684,8 га, з них у постійному користуванні парку перебуває 12159,3 га.

    Парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових та унікальних лісових та лісостепових природних комплексів Передкарпаття. Основними напрямками діяльності парку є: охорона екосистем, науково-дослідна робота, туристсько-рекреаційна і еколого-просвітницька діяльність. У парку працюють 104 особи, з них у науковому підрозділі - 4, у службі охорони - 56 осіб.

    Згідно з чинним законодавством на території Галицького національного парку встановлено диференційований режим щодо охорони, відтворення та використання природних комплексів та об'єктів. Його територія розподілена на функціональні зони: заповідну, площею 5105,0 га, регульованої рекреації - 4405,0 га, стаціонарної рекреації - 14,0 га і господарську - 5160,8 га.

    Територія парку розміщена вздовж річки Дністер та пониззі його приток - річок Лімниці, Лукви, Гнилої Липи. До складу території парку включено лісові урочища (загальною площею близько 11 тис. га), водно-болотні угіддя (площа водного дзеркала - 4096 га), ділянки з цінними угрупованнями лучно-степової рослинності, геологічні утворення.

    Розташування парку на стику трьох фізико-географічних країн (Опілля, Галицька улоговина та Передкарпаття), сприяло збереженню унікального генофонду рослинного і тваринного світу - тут трапляються як подільські, так і карпатські види. На території мешкає близько 5 тис. видів тварин (з них 355 видів хребетних), і виявлено 700 видів вищих судинних рослин. В межах парку зареєстровано 45 видів рослин і 48 видів тварин, занесених до Червоної книги України.

    Унікальні букові ліси на лівобережжі Лімниці з безліччю карстових скель, лійок і печер вапнякового походження та 80-ти літні діброви з дуба звичайного, заболочене урочище "Корчева", глибоководне карстове лісове озеро "Сімлин" надають паркові неабиякої привабливості і цінності. Тут охороняються "червонокнижні": підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, билинець комарниковий, цибуля ведмежа, рябчик великий, любка дволиста, лілія лісова та пальчатокорінники Фукса і травневий, лунарія оживаюча, венерині черевички і булатка великоквіткова, а також представники тваринного світу - борсук, сова довгохвоста, підорлик малий, лелека чорний та інші. Тут зростають типові та рідкісні лісові рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України: група асоціацій дубових лісів ліщинових, асоціації грабово-дубового лісу плющевого та маренниково-плющевого, грабово-дубового лісу волосистоосокового та яглицевого (старі типові насадження), липово-дубових та кленово-липово-дубових лісів волосистоосокових та яглицевих (типові угруповання), асоціація букового лісу барвінкового.

    З водно-болотних угідь найбільш цінними в науковому і природоохоронному відношенні є Бурштинське водосховище, річка Дністер та риборозплідні ставки. Ці водойми відіграють важливе значення для збереження видового багатства птахів. Під час міграцій тут скупчується до 20 тис. особин птахів 85-ти видів, на зимівлі реєструється до 3,5 тис. особин птахів 40-ка видів, на території парку розмножується 57 видів птахів.

    Типовими "червонокнижними" представниками тваринного світу, життя яких пов'язане з водоймами, є: стерлядь, вирезуб, харіус європейський, чернь білоока, гоголь, крохаль довгоносий, скопа, кроншнеп великий, видра річкова, та ін. З рідкісних видів рослин тут зростають плавун щитолистий, сальвінія плаваюча і водяний горіх плаваючий, охороняються водні угруповання, занесені до Зеленої книги України: формація сальвінії плаваючої, глечиків жовтих, водяного горіха плаваючого, плавуна щитолистного.

    На степових ділянках "Касова гора" та "Каменя" виявлено 25 видів рослин і 8 видів тварин, занесених до Червоної книги України, описано шість рідкісних степових угруповань, занесених до Зеленої книги України: формації ковили волосистої, ковили найкрасивішої, ковили пірчастої, ковили вузьколистої, костриці бліднуватої, осоки низької. Тут охороняються, крім чотирьох видів ковили, також зіноваті подільська та Пачоського, відкасник осотовидний, сон великий, очиток застарілий та ін., а також"чевонокнижні" тварини: пугач, тхір степовий і горностай.

    Галицький національний природний парк багатий безцінними пам'ятками історії та культури і наділений високим рекреаційним потенціалом, тут є всі передумови для розвитку водного туризму на річках Дністер і Лімниця.

За матеріалами інтернет-ресурсу Україна Інкогніта http://ukrainaincognita.com/

 Додаткові фото


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.026sec