Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Еколого-освітній туристичний комплекс на базі Галицького національного природного парку


Адреса:

вул. Галицька, 1,

с. Крилос, Галицький р-н

Івано-Франківська обл.,

тел./факс:(03431) 22-113;  21-187

email:galychnpp@mail.ru

www.halychpark.if.ua/

Час роботи: щоденно 9-16 год.

У вихідні та свята 10-15 год


Опис:

Музей "Природа Землі Галицької"

Ідея створення природничого музею в Галичі зародилася у 1998 р. під час святкування 1100- річчя першої письмової згадки про це давнє місто. Упродовж 1998-03 рр. формувались природничі фонди у Національному заповіднику «Давній Галич», а в 2004 р., під час святкування десятиріччя заповідника, в музеї «Історії давнього Галича» була відкрита експозиція «Природа Землі Галицької».

У 2006 році музей був переміщений до головної садиби Галицького національного природного парку. На підставі угод про наукову та творчу співпрацю між Галицьким НПП, Державним природознавчим музеєм НАН України (м. Львів) та Національним заповідником «Давній Галич», розпочато формування оновленої природничої експозиції. Наприкінці травня 2009 р. роботи були завершені.

Щоб потрапити у музей необхідно пройти під аркою, яка символізує ворота у «Храм Природи» і є копією природної арки гіпсового походження, що в урочищі Замок, поблизу с. Поділля.  Ступивши у м’яко освітлену залу музею, ви опиняєтесь у царстві її величності – матінки-природи. Перед вами з діорам, вітрин і стендів постає Галицький національний природний парк в мініатюрі з своїми унікальними та типовими природними комплексами, які чарують красою своєї первозданності, ваблять неповторністю ландшафтів.

Екскурсанти ознайомлюються з історією виникнення природно-заповідної справи краю, створення Галицького національного природного парку у 2004 році з метою збереження, відтворення, раціонального використання природних багатств Передкарпаття та Опілля, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Перша зала присвячена степам, які у Івано-Франківській  області є рідкісними екосистемами, поширеними лише на її сході. Увагу привертає діорама урочища Камінь, що на околиці с. Межигірці, майстерно виконані опудала степових птахів і ссавців, фотографії та гербарії степових рослин. Тут же розміщена палеонтологічна й мінералогічна колекції.  Діорама урочища «Помярки» презентує композицію з бурого ведмедя і лісового кота, котрі були здобуті наприкінці ХХ ст.  

Екскурсія переходить зі степової зали у ентомологічну галерею. Тут чотири великі вітрини з комахами. Перша - із різноманітними барвистими метеликами, а ще величезна колекція жуків. Особливою гордістю ентомологічної колекції є дибка степова, яку впіймали у 2008 році в урочищі Касова гора (околиці м. Бурштин) – вперше після того, як польські вчені бачили її там  ще десь на початку ХХ століття!

Наступною є зала водно-болотних екосистем. Тут відвідувачі музею знайомляться з багатою фауною та флорою другої за величиною в Україні  річки  Дністер, Бурштинського  водосховища, риборозплідних ставків, багаточисельних стариць. Належне сприйняття викликає у відвідувачів  діорама з видом на Дністер, велика колекція опудал водних і болотних птахів, а також їх гнізда з кладками яєць.

Найбільшою родзинкою музею є відтворена  у трьох діорамах лісова екосистема.  Тут стоїть величезний старий дуб з багатьма дуплами – багатоповерхове помешкання лісових звірів: білок, сонь,  куниць, кажанів,  птахів: сов,  дятлів, комах: диких бджіл, жуків. Юні натуралісти ще раз очевидячки переконуються у тому, що нічого зайвого у живій природі немає і про це треба пам’ятати.

Одна із діорам відтворює літній ліс із косулями та борсуками, багаточисельним птаством, співом яких насолоджуються екскурсанти з вмонтованих гучномовців. 

Інша діорама з велетенським диким кабаном та малим підсвинком, птахами -  зимняком, омелюхом, великим підсоколиком у всій красі розкриває зимовий пейзаж в урочищі Вербівці.

Оглядаючи діораму, в якій відтворено лисицю з своїм виводком, відвідувачі музею мають можливість подискутувати про корисність чи шкідливість таких лісових звірів як лисиці, вовки, борсуки, куниці та ін.

Особливістю музею є те, що декотрі, із представлених експонатів, були зібрані ще при житті графа Володимира Дідушицького – деяким з них  уже по півтора століття!

Музей «Природа Землі Галицької» розташований у зручному місці – на  шляху туристичного маршруту «Крилос (колишня столиця Галицько-Волинського князівства) – «Старостинський замок» - «Ценр Галича» і приваблює як місцевих жителів так і гостей міста. Він є потужною науковою базою для студентів вищих навчальних закладів природничого спрямування та учнів шкіл регіону.

Центр реабілітації диких тварин та екзотаріум

За ініціативи працівників наукового відділу Галицького НПП 21 серпня  2007 року з метою реабілітації і подальшого випуску у дику природу диких тварин було створено Центр реабілітації диких тварин (ЦРДТ). На сьогоднішній день ЦРДТ знаходиться на території дендропарку Галицького НПП  та в прилеглому до нього лісовому масиві. За тваринами доглядають працівники наукового відділу. Ведеться журнал спостережень за поведінкою тварин у неволі; проводиться щеплення і лікування,   складаються раціони живлення. В ЦРДТ беруться на утримання  і ставляться на баланс тільки хворі, або покалічені при різних обставинах, а також молоді тварини, котрі не можуть самі добувати собі їжу і в дикій природі приречені на загибель.

Основні принципи працівників ЦРДТ:

-          утримувати тільки тих тварин котрі не можуть вижити у дикій природі;

-          створення умов для тварин що утримуються максимально приближених до умов їхнього існування у дикій природі;

-          випускати на волю тварин тільки підготовлених до існування у дикій природі.

За час існування ЦРДТ тут зареєстровано 62 тварини з яких 48 – пройшли курс реабілітації і випущені у дику природу, 5 – будуть утримуватися у зв’язку з каліцтвом і неможливістю самостійно вижити у дикій природі, 3 – планується випуск у дику природу після реабілітації).

На сьогоднішній день реалізовується проект, спрямований на покращення умов утримання диких тварин, що проходять курс реабілітації. Здійснення проекту відбувається при фінансовій підтримці Міжнародного фонду «Відродження» та Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини. Споруджено вольєри загальною площею 216 м2. Навесні вольєри будуть заселені денними (орли, соколи, яструби ін.) та нічними (сови) хижими птахами.

Паралельно з ЦРДТ функціонує екзотаріум з екзотичними тваринами.

Центр реабілітації диких тварин і екзотаріум часто відвідують як місцеві жителі так і гості Галича. Тут можна поспостерігати за папугами (хвилястими, корелами, нерозлучниками) японськими перепелами, горлицями-цукрівками, а також власноруч погодувати лисицю, лебедя-шипуна, білого лелеку, сіру соню, канюка та інших тварин.

 

 Додаткові фото


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.025sec