Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Гошівський монастир


Адреса:

с. Гошів, Долинський р-н,

Івано-Франківська обл.,

тел.:(03477) 30532


Опис:

Існують різні версії щодо виникнення обителі. У XV столітті чернече життя заснувалося в урочищі Чорний Ділок. 1570 року лицар королівського війська Кучулад побудував тут церкву і монастир, які на початку XVІІ століття спалили кримські татари. Вони також повбивали ченців.

 У 1629 році власник села Гошів Євстахій Шумлянський відбудував церкву і монастир у Чорному Ділку. 
 У другій половині XVІІ століття монастир перенесено на Ясну Гору. Ймовірно, переселення монахів на нове місце було зумовлене черговою пожежею. Але й тут у 1762 році вогонь пожер монастирські будівлі.

 У 1771 році на Ясній Горі було відбудовано монастир, а наступного року завершено відновлення церкви. У 1842 побудовано більший храм. Він стоїть тут і донині.
 Славиться обитель чудотворною іконою Божої Матері, яку 5 серпня 1737 року подарував монастирю його опікун Микола Гошівський. Розповідають, що під час урочистого її перенесення з маєтку Миколи Гошівського на Ясну Гору, сталося чудесне оздоровлення хворої на очі. Подібних свідчень є ще чимало. Траплялися випадки, коли вже не було жодної надії на життя, а після молитви до Богородиці людина ставала здоровою. Чуда часто діялися на очах багатьох вірників. Згідно записів монастирського літопису, до кінця XVІІІ століття зафіксовано 117 оздоровлень. Вони були й надалі.

 

Монастир увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Поблизу монастиря розміщується стоянка для автомобілів. Дорога від стоянки до храму асфальтована, але здіймається вгору (людині на візку без сторонньої допомоги не обійтись). Перед центральним входом в храм – 5 сходинок (пандуса і поручнів немає). Є альтернативний вхід, який розміщується з лівого боку від центрального. На доріжці до нього є 1 сходинка (пандус станом на 01.01.2011 р. не встановлений). При відкритті другої половини дверей – ширина достатня для проїзду людини на колясці.
Туалет, який розташовується навпроти стоянки, - непристосований для потреб людей на візках.

За наявності супроводжуючих осіб монастир можуть відвідувати маломобільні групи туристів.


Додаткові фото


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.025sec