Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5

Церква Різдва Христового


Адреса:

майдан Різдва,

м. Галич, Івано-Франківська обл.

 

 


Опис:

Вперше, мабуть, дерев’яна церква виросла на околицях княжого Галича у ХІІ ст. на місці поганського капища. Велике спустошення 1286 р. принесла Галичу навала орди хана Телебуги. Усі храми майже повністю були зруйновані. Горіла і церква Різдва Христового. Згодом її відбудували. Однак під час завоювання Галичини поляками 1349 р. вона знову згоріла. Дощенту спалена святиня не зникла безслідно, а відродилася в муровану парохіяльну церкву, яка є композиційно-формувальним елементом центральної площі сучасного міста.

Об’ємно-просторова композиція церкви Різдва Христового мала колись хрестоподібний план, була трибанна з традиційним входом із заходу. Згодом церкву добудували із заходу, півночі й півдня. Прибудова була зумовлена зведенням впритул до церкви костелу Чесного Хреста. Сусідство з монастирем ускладнило обрядовий обхід навколо храму, притаманний візантійському обрядові. Внаслідок прибудови західна стіна стала глухою, а з північного та південного боків було зроблено двоє дверей. У ХVІ ст. церкву Різдва Христового згадано в історичних джерелах як головну культову споруду ремісничих об’єднань, цехів. польський король Сигізмунд ІІІ 1593 р. затвердив статут гончарного цеху в Галичі, згідно з яким церква Різдва Христового була його власністю. А вже за рік храмом опікуються братства.

У другій половині ХVІІІ ст. її починають відбудовувати і вона набуває сучасного вигляду. Один із дзвонів для дзвіниці вилито 1785 р. Тоді ж зроблено дерев’яний різьблений позолочений одноярусний іконостас, виготовлено три металевих панікадила. 

Церква Різдва Христового побудована з місцевого м’якого каменю – мергелю і цегли на вапняному розчині. Вона цінна пам’ятка архітектури пізнього середньовіччя і одна з найдавніших церков Галицького деканату. 

 

Більше інформації на сайті  www.davniyhalych.if.ua

 

Церква увійшла до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

За наявності супроводжуючих осіб її можуть відвідувати маломобільні групи туристів. Перешкодами до абсолютно вільного доступу є дві сходинки, які ведуть до церковної площі, та сходинка перед входом до храму.
 


Додаткові фото


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata1/home/users/ifportal/www/www.rtic.if.ua/modules/system.php on line 5e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.032sec