Микуличин – одне з найбільших в Україні сіл протяжністю 44 км та одне з найстаріших поселень. Перша згадка датується 1412 роком. Село починає розвиватися з часів прокладення шосейної дороги 1825 року. Тут було створено скляну гуту, яка проіснувала до кінця ХІХ ст., а також лісопильні господарства.
.

.
Село починає розвиватися з часів прокладення шосейної дороги 1825 року. Тут було створено скляну гуту, яка проіснувала до кінця ХІХ ст., а також лісопильні господарства, пишуть
Паралелі..
Саме своїми лісопильнями славилося село: вже у XVIIІ ст. тут було декілька тартаків, на яких працювали селяни. На початку ХХ ст. бул о чотири лісництва і три фірми – «Собель», «Собель і син» та «Микуличин», що на той час було неабияким досягненням. Досить популярним було вівчарство, яке до сьогодні займає чільне місце у житті селян.
.

.
Микуличин ще називають Долиною вітрів тому, що у цій місцині зустрічаються теплі і холодні повітряні маси, і саме т ому тут специфічний клімат. Село розташоване на висоті від 600 до 800 метрів над рівнем моря. На його території є декілька гірських вершин – гора Чертіж з правого боку від Прута, гора Лишнів, а на північний схід – Ворохтянський горб.
.

.
М’який клімат, карпатські луки, глицеві ліси, річка з тихим затоном (якнайкраще підходящим для купання), гори – все це приваблює до себе не тільки гірськолижників, а й сімейних туристів та відпочиваючих із захворюваннями легенів. Кришталеве гірське повітря має антибактеріальні властивості й завдяки соснам, що напоюють його своїм терпким ароматом. А для родин розроблено багато піших екскурсій та походів за ягодами та грибами – для будь-якого віку та фізичної підготовки.
.

.
Найближчі туристичні об’єкти та цікаві місця: - церква Пресвятої Трійці та святої мучениці Параскеви П’ятниці; - церква Вознесіння Господнього; - музейна колекція «Арійська традиція». Харчування У Микуличині є достатньо ресторанів, кафе та традиційних гуцульських колиб. Окрім того, у селі є мала броварня, яка виробляє кілька сортів живого пива під маркою «Гуцульське».
.

.
Проживання У Микуличині є багато садиб для сімейного відпочинку, гостинних дворів та кілька готелів. Ціни на проживання тут одні з найнижчих у регіоні, особливо приваблива вартість на відпочинок у приватному секторі. Вартість проживання: готелі від 300 грн. за добу, садиби зеленого туризму від 80 грн. за добу.
.

.
Транспортне сполученняЗалізничним транспортом: поїздом з м. Києва, м. Львова, м. Івано-Франківськ, м. Рахів. Автобусним транспортом: автобусом з м. Івано-Франківськ, м. Коломиї, міст Закарпатської області. Власним автотранспортом: Микуличин розташований на автомобільному шляху Н-09.
.
