Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

00:56

ХІІ щорічний фестиваль ковальського мистецтва «Свято ковалів», незважаючи на нестабільну суспільну ситуацію в нашій державі, все ж таки відбудеться. Цього року він пройде в Івано-Франківську, знову ж таки у рамках Дня міста, 9 – 11 травня під відкритим небом на площі Бастіону.

.

Традиційним залишається і формат свята: два дні ковалі з усього світу будуть демонструвати мешканцям міста та його гостям свою працю, запрошуватимуть до майстер-класів з ковальської майстерності. Гості свята матимуть змогу відвідати ярмарок кованих речей, завітати на виставку студентських робіт «Ковальське сузір‘я», яка працюватиме у музеї мистецтв Прикарпаття, ознайомитись з найкращими роботами ковалів, які будуть представлені на ХІІІ міжнародній виставці «Орнаментальне ковальство», яка розташується у галереї «Бастіон».

.

Також матиме своє продовження пленер, який стартував минулого року. Як і торік майстри з металу куватимуть композиції на тему «Позитив». Наразі є завершеними три композиції «Нова надія – нове сподівання» (Польща), «Вир часу» (Росія) та «Пробудження весни» (США).

.

Ці та інші композиції у майбутньому стануть окрасою оновленої вулиці Шевченка і, як сподіваються митці, улюбленими об‘єктами для знімкування. А вже цього року ковалі працюватимуть над виготовленням композиції із символічною назвою «Єднання». Кована скульптура буде виготовлена з дерев‘яних балок та металевих скобів. Її головна філософія – філософія єднання людей різних професій, національностей, політичних поглядів заради миру і добробуту.

.

Щодо самих учасників свята, то цього року їх буде значно менше. Ще у березні, через нестабільну суспільну ситуацію у державі, проведення фестивалю стояло під питанням. Багатьом іноземним гостям довелося відкликати свої заявки. Та організатори все ж таки ризикнули і сказали «так»: фестивалю бути, ковальські традиції сильніші за обставини. І хто зна, можливо, саме мистецтво ковалів здатне об‘єднати людей, краще, ніж дипломати та політики.

.

Паралелі

.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ «СВЯТО КОВАЛІВ - 2014»


9 травня 2014р. (п’ятниця) м. Івано-Франківськ

.

9.00 - 17.00 – площа Бастіон.

● Реєстрація гостей та учасників (реєстраційний внесок - 50 грн.)

● Виставка студентських робіт «Ковальське сузіря» - Музей мистецтв Прикарпаття,

.

9-30 травня 2014 року

.

● Демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей, виготовлення ковалями України та іноземними гостями елементів для композиції «Єднання» (скоби для з’єднання дерев’яних балок розміром 420-570мм).

Майстерність демонструватимуть ковалі з Нідерландів, Польщі, Литви, Білорусі, Швеції, Росії, Франції, Італії, Ізраїлю,Естонії, Турції та з інших країн.

11.00 ●Урочисте відкриття фкстивалю,

12.00 ● Виступ народної капели «Гердани» ВПУ №21.

● Пленер «Позитив» - створення командами ковалів композицій на тему «Позитив» – удача, успіх, радість, добро, натхнення, добробут, достаток, гаразди, стабільність, щастя, любов, благополуччя, гармонія, сила, розвиток, розум, мудрість, тощо… розміром орієнтовно 600х600х800мм для подальшого встановлення в центральній частині міста.

● Проведення майстер-класів для дітей від Андрія Давішнього (Крим).

13.00● Майстер-клас Юрія Саркисяна (м.Санкт Петербург) «Авторський дамаськ»

15.00● Майстер-клас Ігоря Дорожко (м.Вітебськ) «Авторська трансформація традиційних художніх ковальських елементів»

18.00 Конференції-презентації ковалів (конференц-зал готелю «Надія»)

1. Ігор Андрюхін (м.Санкт Петербург)

2. Юрій Саркисян (м.Санкт Петербург)

3. Сергій Тяско (м.Ужгород)

4. Володимир Кудлейчук (м.Львів)

5. Володимир Дємідов (м.Санкт Петербург)

20.00 – 22.00фуршет.

.

10 травня 2014р. (субота)

.

9.00 – 17.00 – площа Бастіон.

● Демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей, виготовлення ковалями України та іноземними гостями елементів для композиції «Єднання» (скоби для з’єднання дерев’яних балок розміром 420-570мм)

● Пленер «Позитив» - створення командами ковалів композицій на тему «Позитив» – удача, успіх, радість, добро, натхнення, добробут, достаток, гаразди, стабільність, щастя, любов, благополуччя, гармонія, сила, розвиток, розум, мудрість, тощо… розміром орієнтовно 600х600х800мм для подальшого встановлення в центральній частині міста.

● Проведення майстер-класів для дітей від Андрія Давішнього (Крим).

● Майстер-клас Рамона Раншарта (Нідерланди) «Мистецтво емалей»

11.00● Духове горно та плавлення заліза – школа традиційного ковальства (Київ) та Богдан Попов (Закарпаття)

13.00● Майстер-клас Володимира Дємідова (м.Санкт Петербург) «Дамаські візерунки»

18.00● Вечірка «Ковальська дружба», вхід за запрошенями.

.

11 травня 2014р. (неділя)

.

10.00 – Відкриття 13 міжнародної виставки «Орнаментальне ковальство» (галерея «Бастіон»)

Нагородження номінантів виставки та відзнака кращих робіт фестивалю. Завершення фестивалю.

12.00● Виїзд на екскурсії.

.

Офіційна веб-сторінка заходу http://www.svjatokovaliv.com.ua/


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
parse_skin_emptytitle -> Empty skin point: title
Logz writed:
Generation time: 0.007sec