Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

11:06

Проект реалізовується на території Львівської області (Україна) та Підкарпатського воєводства (Республіка Польща) протягом 2013 та 2014 років.

.

Бенефіціаром проекту є – Львівська обласна державна адміністрація.

.

Згідно заходів проекту з 24 червня по 03 липня 2013 р. за ініціативи Громадської організації „Асоціація Гірських Провідників «Ровінь» (АГП «Ровінь») у співпраці з партнерами проекту:

.

  1. Львівською обласною контрольно-рятувальною службою туристсько-спортивної спілки України;
  2. Польським Товариством Туристично-Краєзнавчим Відділ ім. Др.М.Орловіча в Перемишлі (РП);
  3. Гірським Добровільним Загоном Рятування Група Бещадська (РП);
  4. Львівською асоціацією розвитку туризму;
.  

було успішно проведено багатоденне навчання для працівників пошуково-рятувальних пунктів і фахівців туристичного супроводу з транскордонного регіону Україна – Польща. У спільному навчанні взяло участь 36 осіб з транскордонного регіону - громадян України і Польщі. Фактично вперше та спеціально для цього заходу, було розроблено та апробовано українську – польську навчальну програму для досвідчених працівників гірських рятувальних служб та фахівців туристичного супроводу.

.

Теоретичні – лекційні навчання відбулися на базі новоствореного, в рамках вищезгаданого проекту, навчально-тренувального центру для підготовки працівників пошуково-рятувальної служби і фахівців туристичного супроводу, котрий розташувався в с. Довгому, Львівської області. Учасники прослухали лекції за темами: Історія і організація гірського туризму в Східних Карпатах; Туризм на транскордонних територіях; Гірське провідництво; Організація переправ спусків; Безпека в горах; Організація роботи пошуково-рятувальної служби; Проведення пошуково-рятувальних робіт у горах; Пошуково-рятувальні роботи на гірських ріках та водоймах; Організація переправ тощо.

.

Свої практичні навички учасники навчання апробували/вдосконалили під час наступних походів: г.Хом’як (1546 м), г.Синяк (1666 м), г. Говерла (2061 м) та озеро Несамовите, г. Парашка (1268 м) та водоспад Гуркало. 28.06.2013 р. до Дня Конституції України відбулося українсько – польське сходження на гору Говерла. Учасниками навчання було урочисто піднято прапори України, Польщі, ЄС та прапор АГП «Ровінь».

.

Організаторами заходу, кожному учаснику навчання було видано спеціально розроблені (яскраво червоного кольору) уніформи: футболки і кепки, котрі служать одночасно ідентифікаторами та візуальною промоцією гірського провідника чи рятівника. На уніформі (білим кольором) нанесено логотип та надпис «туристичний супровід та безпека в горах» і символіка ЄС та Програми Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. В день завершення навчання усім учасникам, в урочистій атмосфері, було видано Сертифікати, які засвідчили участь у спільних навчаннях. В цілях промоції можливостей малих туристичних міст Львівщини було проведено екскурсію по м. Дрогобич.

.

Таким чином, чи не вперше, Україна і Польща змогли успішно нав’язати тісну співпрацю між людьми та організаціями, які працюють в сфері рятівництва, надання туристичного супроводу у гірській місцевості та розвитку туризму загалом по дві сторони кордонів ЄС, ми впевнені, що було закладено міцну платформу для співпраці, діалогу і обміну досвідом, як на даному етапі, так і на далеку перспективу. Для прикладу, вже на вересень 2013 р. на території Польщі заплановано спільне українсько-польське навчання для досвідчених працівників гірських рятувальних служб та фахівців туристичного супроводу.

.

Для додаткової інформації, в рамках вищезгаданого проекту, було спеціально розроблено українську – польську навчальну програму для підготовки гірських провідників. Керівництво АГП «Ровінь» запрошує, зацікавлених та закоханих у гори людей, вже сьогодні записуватись на навчальний курс котрий заплановано розпочати у лютому 2014 року.

.

Для додаткової інформації просимо звертатись:

Іван Іванович Горбацьо – генеральний директор АГП “Ровінь”/керівник проекту.


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
parse_skin_emptytitle -> Empty skin point: title
Logz writed:
Generation time: 0.008sec