Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

11:51
11 травня 2013 року, День міста Івано-Франківська Площа Ринок та ресторани, розташовані, у центральній частині міста.
.
Фестиваль відбудеться в рамках проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини», що виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини у партнерстві з виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківською облдержадміністрацією та транскордонними партнерами проекту: Асоціацією «Еколоджік», Торгово-промисловою палатою повіту Сату-Маре (Румунія), Асоціацією Шамос-Базар (Угорщина) та Кошицькою регіональною філією Словацької торгово-промислової палати та промисловості (Словаччина) за співфінансування ЄС в межах Програми прикордонного співробітницва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, 2007-2013».
.
Перша складова фестивалю – Мастер-шоу.
Партнерські ресторани, розташовані в центральній частині міста Івано-Франківська, приймають шеф-кухарів з Румунії, Угорщини, Словаччини, і ці кухарі забезпечують під час фестивалю спеціальне національне меню.
.
Таким чином центр Івано-Франківська буде перетворений на велику світлицю, де частують гостей та дають їм змогу за кожну придбану страву отримати взамін фестивальну мітку – паруючий горщик - символ Карпатської кулінарної спадщини. По завершенні трапези зібрані мітки можна буде обміняти на пам’ятні фестивальні призи від організаторів фестивалю.
.
Такі ж мітки учасники фестивалю зможуть отримати і в інших ключових точках фестивалю за придбаний товар, отриманий майстер-клас: у висавковому наметі з карпатськими наїдками та чаями, під час частування грибною юшкою просто неба, у наметах від ТМ «Росана» та «Бартшер-ІФ» тощо.
.
Друга складова фестивалю – народне кулінарне шоу за участю міського голови, відомих людей міста та іноземних гостей, під час якого кожен бажаючий зможе взяти участь у конкурсах з приготування традиційних страв угорської, словацької, румунської кухонь, отримати майстер-класи від професійних шеф-кухарів Карпатських регіонів Угорщини, Словаччини, Румунії, України, стати учасником фольклорно-пізнавального дійства на перехресті декількох європейських культур – гастрономічного квесту гурманів й молодіжної «Експедиції Карпатської кулінарної спадщини», уроків співу й танців, майстерень традиційних ремесел тощо.
.
Партнери фестивалю: Івано-Франківський технікум ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій, ПП «БАРТШЕР-ІФ», офіційне представництво німецької компанії «Bartscher» (професійне технологічне обладнання для ресторанів), М’ясопереробний комплекс «Росана», служба перевезень «Мерседес-Таксі», «МЕТРО кеш & кері», ГО «Асоціація виробників органічної продукції «Чиста Флора», Компанія «23 ресторани» («Говорить Івано-Франківськ»), Арт-клуб «Гармидер», Кав’ярня «Відень», Дім Пива «Бочка», Ресторан «Франко», Ресторан «Світлиця Мулярова», Паб «Зінгер», Ресторан «Фонтуш», Паб «Потоцький», Фортечна галерея «Бастіон», Кафе-кондитерська «Бізе», Івано-Франківська філія НСОУ «Пласт», Студія творчих забав «Манка», Магазин-майстерня «Ш.У.Ф.Л.Я», Компанія «Т-проект» (м. Львів), TM «Станіславська Мармуляда», Івано-Франківський обласний благодійний фонд «Родина».
.
Фестиваль дасть можливість усім бажаючим господарям та господиням з Івано-Франківщини та сусідніх областей стати учасниками виставок домашньої консервації, повидла, хліба, Карпатських напоїв, меду, традиційних трав'яних зборів тощо.
Плануйте. Готуйтеся. Пізнайте смак Карпат!

Програма фестивалю Карпастької кулінарної спадщини


11 равня 2013 року Івано-Франківськ


Головна сцена міста (Площа Ринок) (станція «Квесту Гурманів»)*
11.00-17.30
Відвідайте церемонію відкриття фестивалю!
Далі на вас очікують:
- унікальне кулінарне шоу просто неба за участю міського голови, відомих людей Івано-Франківська та іноземних гостей;
- конкурси на швидкість і майстерність приготування страв та змагання на вправність їх смакування;
- інтелектуальні баталії на знання культури і традицій карпатських народів;
- ексклюзивні майстер-класи від знаних шеф-кухарів Карпатського регіону.
Потуги переможців будуть відзначені фестивальними подарунками!

.
Інформаційний намет Фестивалю (Площа Ринок)
11.00-17.30
Фестивальні мапи з програмою та фестивальним меню. Реєстрація команд, отримання інструкцій і схем «Квесту гурманів» та молодіжної «Експедиції Карпатської кулінарної спадщини». Обмін фестивальних горщиків (міток) на пам’ятні подарунки. Вичерпна інформація про учасників та заходи фестивалю.
.
Виставка Карпатських наїдків (Площа Ринок) - (станція «Квесту Гурманів»)
12.00-17.30.
Споглядання та споживання - Станіславської мармуляди, Карпатських чаїв, різноманітних сирів та солінь. Знайомство з мармулядовою та чайною легендою.
.
Еко-ферма для маленьких
12.00-17.00.
Дитяча кулінарна майстерня від студії творчих забав «Манка». Знайомство наймолодших учасників фесту зі світом здорової їжі і традиційних ремесел.
.
Намет-колиба від компанії «Бартшер» (станція «Квесту Гурманів»)
13.00-17.00.

Майстер-класи та презентації від німецького шеф-кухаря – гостя фестивалю. Презентація сучасного технологічного обладнання для ресторанів.
.
Карпатська грибна юшка (станція «Квесту Гурманів»)
12.00-17.00.

Приготування двохсот та одного літра традиційної грибної юшки з обов’язковим частуванням гостей
.
Намети-шинки від ТМ «Росана», спонсорів фестивалю (станція «Квесту Гурманів»)
12.00-18.00.

Виставка-продаж свіжих ковбасних виробів та гарячих м’ясних страв, приготованих на грилі
Майдан Шептицького
.
Гостьові намети від партнерів фестивалю (3 станції «Квесту Гурманів»)
12.00-17.00.

Виставка кулінарних смаколиків та виробів традиційних народних ремесел повітів Марамуреш та Кодру (Румунія), регіону Сатмар-Берег (Угорщина) і краю Кошице (Словаччина).
.
Сцена на Майдані (станція «Квесту Гурманів»)
15.00-17.00.

Фольклорне шоу за участю аматорських народних колективів з Угорщини, Словаччини, Румунії та України – співи, танці, хореографічні майстер-класи. Конкурси та розваги до Дня Європи в Івано-Франківську.
.
Ремісники (станція «Квесту Гурманів»)
12.00-17.00.

Виставка виробів народних ремесел. Майстер-класи з гончарства, бісероплетіння, писанкарства тощо.
Фортечна галерея «Бастіон»
.
Свято ковалів (станція «Квесту Гурманів»)
12.00-17.00.


Жива кузня в центрі Івано-Франківська. Ковальські майстер-класи та виставка-продаж кованих виробів.
.
12.30 – 17.00.
Ресторани у центральній частині міста Івано-Франківська (10 станцій «Квесту Гурманів») Приймають знаних шеф-кухарів Угорщини, Словаччини, Румунії і України та пропонують традиційні страви Карпатських регіонів. Обирай наїдки за фестивальним меню (на звороті мапи)
.
· Бар «Потоцький» (вул. Дністровська, 22а) – страви Кошицького краю Словаччини
· Кафе «Бізе» (вул. Галицька, 31) – страви повіту Сату-Маре (Кодру) Румунії
· Ресторан «ФранКо» (вул Галицька, 9а) – страви Кошицького краю Словаччини
· кафе «Бочка» (вул. Страчених, 3) – страви повіту Марамуреш Румунії
· Кав’ярня «Говорить Івано-Франківськ» (пл. Ринок, 8) – традиційна випічка повіту Марамуреш Румунії
· Арт-клуб «Гармидер» (вул. Незалежності, 31) – страви Івано-ФранківщиниУкраїни
· Кав’ярня «Відень» (вул. Бачинського, 2) – страви Кошицького краю Словаччини
· Паб «Зінгер» (вул. Січових стрільців,10) - страви регіону Сатмар-Берег Угорщини
· Покої для гощення «Світлиця Мулярова» (вул. Чорновола, 5) – страви Івано-Франківщини України
· ресторан «Фонтуш» (вул. Чорновола, 82) – страви регіону Сатмар-Берег Угорщини
.
12.00 – 17.00
*Гастрономічний «Квест гурманів»

Правила
Завдання учасників квесту – знайти на звороті цієї мапи ключові точки (станції Квесту гурманів) нашого фестивалю, відвідати їх та насолодитися усіма перевагами, що пропонуватимуть тобі господарі свята на фестивальних площах, а також в рестораціях, пабах і кав’ярнях Івано-Франківська. Вони частуватимуть тебе різними смакотами, пропонуватимуть розваги, майстер-класи чи інші послуги, за які можна отримати наліпку з фестивальним горщечком.

.
Таким чином ти можеш зібрати колекцію наліпок, які обміняєш на фестивальну сувенірну продукцію.
.

За 10 зібраних ти отримаєш пам’ятне горнятко, за 15 – блокнот для рецептів, а за 20 – фестивальну футболку.
.
12.00-16.00.
Молодіжний квест «Експедиція Карпатської кулінарної спадщини»
У квесті можуть брати участь команди, у складі 5-10 учасників, що зареєструвалися до 11 години 2013 року. Загалом є 10 станцій квесту з запитаннями інтерактивними завданнями, загадками на знання географії, історії, фольклору та кулінарних традицій країн-учасниць-фестивалю.
Детальну інформацію та правила можна отримати у інформаційному наметі фестивалю Перемога команди у квесті дає право на участь в лотереї фестивалю!
.
Волонтери фестивалю
Молоді люди, що долучилися до фестивалю з метою допомоги в організації та промоції. Вони знаходяться біля усіх ключових точок фестивалю та одягнуті у фестивальну форму. Ви можете звернутися до них з будь-якими питаннями, що стосуються фестивалю.

.

Кулінарне шоу просто небаза участю міського голови, відомих людей Івано-Франківська та іноземних гостей «Забаганки та забавки від газдів і газдині»

.

11.00-12.00 Урочисте відкриття фестивалю міським головою. Представлення програми фестивалю та шеф-кухарів
12.00-12.20 Кулінарне шоу.
Конкурс «Канапка нашвидкуруч»
12.20-12.30 Конкурс кулінарних ерудитів
12.30-13.10 Демонстрація приготування словацької страви від Александра Пелі. Виступ фольклорного колективу краю Кошице (Словаччина)
13.10-13.20 Конкурс на знання культури та традицій Карпатських регіонів
13.20-13.50 Конкурс на швидкість поїдання страви
13.50-14.20 Змагання серед майстрів з карвінгу (художнього вироблення овочів та фруктів)
14.20-14.40 Змагання серед чоловіків: хто краще, швидше та вправніше прикрасить галицький пляцок
14.40-15.10 Демонстрація приготування угорської страви від Жужани Мехеш. Виступ фольклорного колективу з Сатмар-Берега (Угорщина)
15.10-15.20 Старт вело прогулянки галицьких юнаків і дівчат «Де паркуватися?»
15.20-15.40 Конкурс: вгадай якомога більше складників скуштованої страви з фестивального меню
15.40-16.00 Виступ фольклорних виконавців: співи та танці повіту Марамуреш та регіону Кодру (Румунії)
16.10-16.50 Демонстрація приготування галицької страви від Олени Жаботинської. Виступ фольклорного колективу з Івано-Франківщини (Україна)
16.50-17.10 Велотріал від хлопців з «Велохати»
17.10-17.30 Закриття свята. Підсумки гастрономічного квесту та Молодіжної Експедиції кулінарної спадщини. Розіграш призів найактивнішим учасникам шоу
.
Фестивальне меню

.
Паб «Потоцький» (Вул. Дністровська, 22а) Землинські голубці зі свинячого плеча з домашньою сметаною, требишевська тушкована капуста з пряностями,. Десерт: печені булочки з полуничною мармулядою (шеф - Soňa Polanská)
.
Кафе «Бізе» (Вул. Галицька, 31)
Чорба: трансильванський суп зі свининою, яйця - пташині гнізда по-румунськи, філе, фаршироване лісовими грибами. Десерт: сирники та печені яблука (шеф - Gheorghe Darida)
.
Ресторан «ФранКо» (Вул Галицька, 9а) Кошицький токан: смажений копчений бекон з овочами, свіжа свинина, куряча печінка з грибами, тушковані у вині з овочами та приправами, згладжені вершками. Гарнір – хліб (кнедла), приготований на пару, нарізаний скибочками (шеф Alexandr Peli)
.
кафе «Бочка» (вул. Страчених, 3) Квасолевий суп з копченою шинкою (подається в хлібі), салат з червоної цибулі, форель, приготована у вершках з кукурудзяною запражкою, марамуреські свинячі відбивні по-селянськи. Десерт: гомботі - картопляний десерт зі сливами та абрикосами (шеф - Zorica Giurgi)
.
Кав’ярня «Говорить Івано-Франківськ» (Пл. Ринок, 8) Традиційні Марамуреські пироги з яблуками та сиром (шефи - Rodica Tiplea & Vraja Maria)
.
Арт-кафе «Гармидер» (вул. Незалежності, 31) Завиванці курячі з картоплею, смаженою скибочками (куряче філе фаршироване чорносливом, сиром та перцем, смажене у фритюрі). Десерт: налисники з вишнями, вершками та шоколадом (шеф – Галина Савчак)
.
Кав’ярня «Відень» (вул. Бачинського, 2) Галушки (словацькі варенички) з бринзою: «вушка» з картоплею, подаються з овечою бринзою та смаженим беконом, свиняча вирізка з беконом під кисло-солодким яблучно-грушевим соусом (шеф - Michal Šenitko)
.
Паб «Зінгер» (вул. Січових стрільців,10) Сатмарський суп з равіолі та домашньою локшиною (без м’яса),свиняче філе на картопляній подушці, Десерт: чорнослив, заповнений делікатно підсмаженими волоськими горіхами, присмачений медом (шеф - László Fülep). Також словацькі галушки з м’ясним фаршем, сиром і бринзою (від закладу)
.
.Покої для гощень «Світлиця Мулярова» (вул. Чорновола, 5) Кишка (ковбаска) з картоплею - страва готована при святах на території Львівщини; капуста, засипана пшоном на вершках (давній Станіславівський рецепт з переписника пані Мулярової). Десерт: «Стефанка» - пляцок (тортик) давний як світ та шанований в кожній галицькій хаті (шеф – Віталій Качкан)
.
Ресторан «Фонтуш» (вул. Чорновола, 82) Квасолевий гуляш з беконом, перцем та цибулею, приготований на відкритому вогні, «Лангалло» – випічка з ковбасою та сиром (шефи Gáborné Sztojka та József Kicska), ), а також салат «Штайріпюр», віденський шніцель та старовіденський яблучний струдель на десерт (від закладу)

e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
parse_skin_emptytitle -> Empty skin point: title
Logz writed:
Generation time: 0.007sec