Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

Українським готелям приготували новий порядок "привласнення зірок"

13:26

Державне агентство України з туризму і курортів (Держтуризмкурортів) розробило новий порядок категоризації засобів розміщень і розраховує на їх запровадження вже найближчим часом, повідомила Голова Держтуризмкурортів Олена Шаповалова.

.

"На даний час порядок категоризації вітчизняних готелів, тобто присвоєння їм "зірок", значно відрізняється від використовуваного у більшості європейських країн. Відсутність порівнянної процедури, в остаточному підсумку, дезорієнтує іноземного туриста і значно ускладнює процес усвідомленого вибору того чи іншого готелю", - повідомила Шаповалова.

.

Також вона зазначила: "Тому нашими фахівцями, спільно з найкращими вітчизняними та зарубіжними експертами, розроблена вдосконалена процедура на основі бальної оцінки, повністю гармонізована із вживаною у європейських країнах. Передбачається, що вже незабаром вона буде запроваджена".

.

Голова Держтуризмкурортів наголосила, що вдосконалена система у першу чергу спрямована на забезпечення більш простої і прозорої процедури категоризації, що буде сприяти підвищенню конкурентоспроможності не лише українських готелів, але й національного туристичного продукту в цілому.

.

"Поки що з більше ніж 3,7 тис. українських засобів розміщення лише трохи більше 200 мають офіційну категорію", - додала вона.

.

Шаповалова пояснила, що суть бальної системи полягає в тому, що якщо у готелю відсутні умови, або сервіси, наприклад, через особливості місця розташування, він зможе компенсувати їх іншими послугами. "Причому категоризація у будь-якому випадку повинна залишатися добровільною. Необхідно запроваджувати сучасні, ринкові інструменти, оскільки використання позаекономічних механізмів не відповідає духу часу", - заявила Шаповалова.

.

Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович підписав закон Про внесення змін до статті 19 закону України Про туризм № 3679, що передбачає обов'язковість категоризації готелів у країні.

.

Як відомо, Верховна Рада ухвалила цей закон 8 липня 2011 року. Згідно з документом, центральні органи виконавчої влади у сфері туризму спільно з об'єднанням суб'єктів туристичної діяльності розроблять і затвердять стандарти, на підставі яких здійснюється категоризація об'єктів туристичної інфраструктури, або вводять відповідні міжнародні стандарти.

.

Види категорій об'єктів туристичної інфраструктури, порядок їх встановлення та зміни, а також порядок доведення до споживача інформації про види таких об'єктів встановлює Кабінет міністрів.

http://ua.korrespondent.net/


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.111sec