Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

Міжнародний кулінарний фестиваль відбудеться в Івано-Франківську

00:34

Міжнародний фестиваль карпатської кулінарної спадщини відбудеться в Івано-Франківську в травні. Він триватиме два дні і проходитиме в рамках проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини», який з квітня 2012 року здійснює Туристична асоціація Івано-Франківщини спільно з міськвиконкомом обласного центру, облдержадміністрацією, асоціацією «Еколоджік» і Торгово-промисловою палатою повіту Сату-Маре з Румунії, асоціацією «Шамос-Базар» (Угорщина) та Кошицькою регіональною філією Торгово-промислової палати Словаччини за співфінансування Євросоюзу відповідно до Програми прикордонного співробітництва «Угорщина—Словаччина—Румунія—Україна».


Принаймні офіційний старт підготовки до такого дійства в головному місті Прикарпаття оголосив на розширеному засіданні наглядової ради проекту за участю представників його транскордонних партнерів, що відбулося в арт-кав’ярні «Мармуляда», начальник управління економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківського МВК Богдан Білик. Як обіцяють організатори фестивалю, його чільною складовою стануть майстер-класи, що їх провідні шеф-кухарі з прикарпатських регіонів названих країн проведуть на базі популярних ресторанів міста. У програмі дійства — й народне кулінарне шоу просто неба, під час якого гості фестивалю зможуть скуштувати традиційних страв насамперед з угорської, словацької й румунської кухонь. Не обійдеться й без фольклорно-пізнавальних виступів представників названих європейських культур.

.

Власне, такий фестиваль, що в перспективі, ймовірно, набуде статусу постійного міжрегіонального кулінарно-мистецького заходу, стане одним із підсумків втілення в життя проекту, розрахованого до лютого 2014-го. Наразі ж, як повідомила голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, проміжними його результатами є й «Карпатські кулінарні тури» — пакети туристичних послуг для кожної з чотирьох країн-учасниць міжкордонної кулінарної мережі та її логотип (бренд) — паруючий казанок на вогні, під егідою якого кулінарно-туристичний сервіс держав-сусідів централізовано просуватимуть на захід, схід, північ і південь континенту.


Нагадаємо, як вже писала «Галичина», що Карпатський кулінарний проект покликаний до збереження та популяризації традиційних місцевих продуктів харчування й кухарських традицій як каталізаторів сталого регіонального розвитку і тутешньої культурної спадщини загалом. Виконавці проекту також прагнуть створити нові можливості для розвитку бізнесу у секторах виробництва традиційної їжі та гастрономії, поєднати ресурси виробників та надавачів послуг у сфері туризму, налагодити сталі бізнесові зв’язки між виробниками і споживачами кулінарної продукції.


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.11sec