Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

15:34

18 вересня 2011 року в рамках відзначення Дня туризму в Україні Богородчанщина та Надвірнянщина представили туристичні перспективи. Під час презентації велосипедного маршруту «Природні феномени Богородчанщини» відділ культури і туризму Богородчанської РДА ознайомив учасників велосипедного туру з унікальники туристичними обєктами краю. Зокрема, відвідали Старунський гразевий вулкан, розміщений на території геологічної памятки загальнодержавного значення «Старуня», залишки озокеритних копалень, а також свердловину «Старуня-1».

Тут в кінці ХІХ – першій половині ХХ століття діяли озокеритні копальні. В процесі розробок у 1907 та 1925 роках в шахтах знайшли добре збережені в торфово-болотних відкладеннях туші мамонта, носорогів, оленів, що проживали на цих теренах понад 25 тис. років тому. У 1977 році, після землетрусу в Румунії тут утворився грязевий вулкан, що є унікальним в межах усієї Карпатської системи.

Далі маршрут повернув в село Жураки, де відбулася зупинка біля музею Миколи Вітвицького, уродженця згаданого села, видатного бджоляра-дослідника, який вніс визначний вклад у розвиток вітчизняного бджільництва.

Відвідали також Лісівничо-екологічний просвітницький центр розташований за 3 км від районного центру в урочищі «Діброва». У дендрологічному парку, на площі 8 га проростають унікальні породи хвойних дерев – 23 види сосни, 9 видів модрин, ялиць, туй, кипарисів та екзотичні дерева – магнолія, аралія, катальпа, тюльпанове дерево та ін. У вольєрному господарстві живуть могутні лісові звірі – дикі кабани.

В урочище є багато природних мінеральних джерел, вода в яких містить високу концертрацію гліцерину.

Також Володимир Гринішак представив велосипедні маршрути Надвірнянським районом, розроблені відділом культури і туризму Надвірнянської РДА та Надвірнянським туристично-інформаційним центром: зокрема проект «Надвірнянщина – край водоспадів» до Бухтівецького, Черниківського, Кудринецького та Салатручільського водоспадів.

Детальніше на www.tur.nadvirna.com.


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
parse_skin_emptytitle -> Empty skin point: title
Logz writed:
Generation time: 0.007sec