Установите Flash player для полного просмотра сайта!

Відкритий туризм: доступність відпочинку на Івано-Франківщині для людей з особливими потребами

Музейне Коло Прикарпаття

28 травня в Яремче відзначатимуть 100-річчя велотуризму

21:33
28-29 травня в місті Яремче в рамках всеукраїнського “Велодня” вперше відбудеться фестиваль “Велодень в Карпатах”. Нагодою для цього грандіозного святкування буде відзначення 100-річчя велотуризму в Карпатах.

Рівно сто років тому, влітку 1911 року, відбувся перший задокументований велосипедний переїзд через Карпати. Австрійський ентузіаст здійснив на велосипеді подорож з Делятина до Рахова, перетнувши один з найвищих у Карпатах Яблуницький перевал. Тож 2011 рік можна сміливо вважати 100-річчям велотуризму в Карпатах, а може, й в усій Україні.

В рамках “Велодня в Карпатах” заплановано низку масових заходів, покликаних популяризувати велосипед і велотуризм серед місцевих жителів та гостей свята. Працюватиме велосипедний ярмарок, змагання в дисципліні “даунхіл”, виставка малюнків на велосипедну тематику вихованців Яремчанської дитячої художньої школи, а також виставка в міському історичному музеї, присвячена історії розвитку велосипедного руху.

На головній вулиці Яремче, яка в цей день буде перекрита від автомобілів, відбудуться численні велосипедні змагання та конкурси для дітей та дорослих, які завершаться святковим концертом та нагородженням переможців на сцені просто неба.

Очікується, родзинкою фестивалю стане рідкісний дерев’яний велосипед, яких в Україні збереглося всього два. Він був зроблений на початку 20 століття мешканцем Яремче Іваном Бойком. Після його смерті велосипед було передано в обласний музей, завдяки чому він зберігся до наших днів в ідеальному робочому стані.

ОДТРК


e-mail: rtic.if.ua@gmail.com

www.tourism-carpathian.com.ua
www.tourism.if.ua
RayCMS 0.1
Errors:
Logz writed:
Generation time: 0.11sec